Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

Zonguldak28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 8 Kategoride 613 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başarılı İşadamı Meclise Aday

09 Kasım 2018 - 200 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Başarılı İşadamı Meclise Aday

Devrek ADD yönetim kurulu üyesi işadamı Okan Onur Zonguldak belediye meclis üyeliğine aday adayı oldu. Cv siyle dikkat çeken Okan Onur sayısız başarıya imza attı.

Okan Onur Kimdir:
1980 yılında Devrek’te doğdu. Evli ve bir çocuk babası. İlk, orta ve lise eğitimimden sonra Konya Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesini dereceyle bitirdi. İleri seviyede İngilizce biliyor. 6 müzik enstrümanı çalıyor. 20 deneme ve birçok tiyatro metni yazdı. Devrek Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyesi.4 yıldır severek görev yapmakta. Şu an Atatürk konulu bir kitap yazıyor. Yaklaşık 10 yıl müzik ve tiyatro ile uğraştı. Sayısız konser verdi ve gelirini ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Birçok tiyatro oyununda görev aldı. Şimdilerde Atatürk’ün son 30 gününü anlatan tek kişilik bir sahne programı hazırlıyor ve tüm Türkiye’de sahnelemek istiyor. Üniversiteden sonra baba mesleği olan elektronik üzerine 40 yıllık işletmenin başına geçerek şube sayısızı 3’e çıkardı. Türkiye’de en iyi 20 firma içine girmeyi başardı. Türkiye’nin en büyük güvenlik sistemleri kurulumlarını yaparak yüzlerce referans kazandı. Türk Hava Kurumu, Kızılay ve birçok yardım derneklerinde gönüllü görev aldı. 1998 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını sokaklarda asarak siyasete başladı.

ATATÜRK’Ü ANLATACAK
Tamir tezgâhından yetişmiş, şimdilerde birçok şubesiyle Türkiye çapında işlere imza atan 40 yıllık bir firmanın ikinci kuşağı. Zonguldak onu çalışkanlığı, dürüstlüğü ve esprili kişiliğiyle tanıyor. Ülkü ocaklarında tanıştığı milliyetçilik kavramını, Atatürk sevdasıyla birleştirdi. Atatürkçü düşünce derneklerinde görev aldı. Birçok denemeler yazdı. Birçok program sundu ve yönetti. Şimdilerde tek kişilik bir sahne ile Çanakkale savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk konulu bir sunum hazırlıyor. Unutulmuş Atatürk gerçeğini Türkiye’yi dolaşarak anlatmayı planlıyor.
2000 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı. Üniversite tarihinin en yüksek ortalamasını yaparak mavi Transkript almaya hak kazandı. Dikey geçiş hakkı kazanarak Ankara Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ‘ne başvurdu. 3 Üniversite’de başvurusunu kabul etti. Konya Selçuk Üniversite İşletme Fakültesini tercih etti. İki yıl üst üste üniversite öğretim üyeliğine açılan eğitmenlik teklifi aldı. Öğrencisi olduğu üniversite İngilizce derslerine girdi ve eğitmenlik yaptı. Bu Selçuk Üniversitesinde bir ilkti. Üniversite bir halk müziği grubu kurdu, üniversiteye sinema odası kazandırdı. Bağlama ve gitar dersi vererek sayısız müzisyen yetiştirdi.

ŞUBE SAYISINI 3’E ÇIKARDI
Üniversite’den sonra baba mesleği olan elektronik sektörüne döndü. Kendini yetiştirdi. Henüz 24 yaşında iken Türkiye’nin en büyük güvenlik sistemi ihalesine katıldı ve kazandı. Eksi 3 derece soğukta 40 bin metre kablolama hattı ile o güne kadar yapılacak en büyük güvenlik projesini (Devrek Eğitim Taburu( 45 günde teslim etti. Dönemin Eğitim komutanı tarafından takdirname verildi. Projesi tüm Türkiye’de eğitim birliklerine gönderildi ve örnek proje oldu. Ve sayısız işlerle devam etti. Şimdilerde 3 şube olarak bölgenin tek TSE belgeli firması olarak iş hayatına devam etmektedir.

SANATÇI KİŞİLİĞİ GÖZE ÇARPIYOR
1 yabancı dil bilmekte ve 6 müzik enstrümanı çalmaktadır. Sayısız konserler vermiş ve sayısız tiyatro oyunlarında görev almıştır. Verdiği bütün konserlerin gelirlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmıştır.(1995-2000 o dönem 3 yaşında lösemi hastası bir kız çocuğu için yaptığı konserler ile büyük gelir elde etmiş ve bir insanın yaşamasına vesile olmuştur. Şu an o kız çocuğu 24 yaşında ve bir kızı var.

Kendiliğinden gelişen olaylar ile siyaset içinde önemli roller aldı. CHP Devrek parti üyesi oldu. Bilim ve sanata olan merakının yanında iş hayatı, Atatürk aşkı ile hayatına devam etmektedir.
2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP Devrek Belediye Başkanı Aday adayı olarak siyaset hayatına tamamen girmiş oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar