Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

Zonguldak28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 8 Kategoride 613 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DEVREK KAMPÜSÜ’NDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞBİRLİĞİ

09 Ekim 2018 - 267 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»DEVREK KAMPÜSÜ’NDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞBİRLİĞİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Kampüsü’nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans bölümü öğrencileri ve akademik personeli ile bankacılık sektörü temsilcileri buluştu.

Devrek MYO ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, Finans alanındaki bilimsel gelişmeler ve güncel uygulamalar konusunda sektör ile üniversite arasında bilgi alışverişini sağlamak amacıyla sektör temsilcileriyle öğrenci ve akademisyenleri bir araya getirdi.

    04.10.2018 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Devrek Kampüsü toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bankacılık ve Finans Bölümü, Temel Bankacılık Hizmet ve Ürünleri dersi kapsamında akademinin sektörle buluşmasının coşkusu yaşandı.

    Günümüzde Bankacılık konulu söyleşide, Zonguldak ilimiz banka müdür ve müdür yardımcılarıyla  gerçekleştirilen buluşmada tecrübeler paylaşıldı, meslekle ilgili merak edilen sorular cevaplandı. Şekerbank Zonguldak Şube Müdürü Hüseyin Atıcı’nın konuşmacı olduğu etkinlikte, ekibindeki Müdür Yardımcıları Semiha Tığ ile Mevlana Seçkin Yılmaz, Ziraat Bankası Şube Müdürü Metin Özcivelek ve İNG Bank Zonguldak Şube Müdürü Lokman Kartal öğrenciler ve akademik personelle bir araya geldi.

    Eğitim kapsamında geçmişten günümüze bankacılığın gelişimi, sektörün ihtiyaç duyduğu çalışan profili, öğrencilerin kendilerini sektöre nasıl hazırlayabileceği ile ilgili bilgiler ve tecrübeler paylaşıldı. Ayrıca sektörün geleceği öğrenci soruları odaklı bir çerçevede değerlendirildi.

    Müdür Kesikoğlu yapılan etkinliğin, bankacılık alanında çalışmak konusunda istekli olan öğrenciler için çok faydalı olduğunu belirterek, bu sektörde başarılı olabilmek için hem donanımlı hem de istekli olmanın önemli olduğunu vurguladı.

    Eğitim sonunda, Bankacılık Finans Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gizay Daver, eğitime destek veren akademik personele, sektör temsilcilerine ve eğitime katılan öğrencilere teşekkür etti. Daha sonra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ersin Kanat katılımcılara teşekkür belgesi verdi ve Devrek’in uzun yaşam sembolü el yapımı bastonları hediye etti.   

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar