Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

Zonguldak28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 8 Kategoride 613 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERDEN İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

10 Ekim 2018 - 576 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»ÖĞRENCİLERDEN İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

Çalışma ve İş Kurumu tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı yatırım programında yer alan İş Kulübü projesine Devrek Kampüsü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Öğrencilerin bilinçlenmesi, sektördeki yeniliklerin ve gelişmelerin farkında olması ve mezun olduklarında iş bulma konusunda zorlanmamaları açısından tüm imkânları zorlayan, sık sık sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiren ve diğer kurumlarla ahenk içinde çalışmalarını sürdüren Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Kampüsü yönetimi, öğrencileri İŞKUR tarafından düzenlenen eğitimlere katılmaları konusunda teşvik etti.

Bu bağlamda üniversitemiz ve İŞKUR işbirliğinde, Zonguldak İş Kulübü eğitmenleri Nurcan Yılmaz ve Melahat Duru yüksekokulumuza gelerek eğitimlere başladı. Eğitim kapsamında “Bu Kulüpte İş Var” sloganıyla, katılımcıların “nasıl iş aramalıyım?”, “İş başvurum neden reddedildi?”, “Mülakatta nelere dikkat etmeliyim?” gibi sorular cevaplandı. Rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonlarının gerçekleştirildiği eğitimlerde, özgeçmiş ve ön yazı hazırlama teknikleri, iş arama kanalları, iş görüşmelerine hazırlık, iş görüşmesinde beden dili, telefon görüşmesi, mülakat teknikleri konularında tecrübeler aktarıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİMLERE İLGİSİ GURUR VERİCİ”

Öğrencilerin bu tür eğitimler konusunda ilgili ve istekli olması Devrek MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu’nu oldukça memnun ederken Kesikoğlu, “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükseltmek eğitimli, nitelikli, çalışkan, vatanını, milletini seven insanlarla mümkündür. Üniversitelerde sadece teorik olarak ders anlat ve sınav yap gibi bir uygulamanın olması düşünülemez. Özellikle Meslek Yüksekokullarında öğrenciler sık sık sektör temsilcileriyle bir araya getirilmeli, iş hayatına hazırlanmalı, kendi ilgi ve yeteneklerini keşfederek uygun işlerde ülkemizin nitelikli eleman ihtiyacına cevap vermelidirler. Ülkemizin geleceğine katkısının oldukça büyük olduğunu düşündüğüm Bakanlığımızın bu tür projelerinde öğrencilerimizin yer alması ve büyük ilgi göstermesi gurur verici. İŞKUR yetkililerine emeklerinden ötürü teşekkür eder, eğitime katılan öğrencilerimizi kutlarım. Bu tür çalışmalarımız ara verilmeksizin devam edecektir” ifadelerine yer verdi. Öğrencileri kutlayan Müdür Kesikoğlu aynı zamanda onlarla sohbet ederek taleplerini dinledi ve öğrencilerin isteklerini makul bir çerçevede değerlendireceğinin altını çizdi.

“DÖNEM SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”

Eğitimlerin organizasyonunu gerçekleştiren Devrek MYO Girişimcilik Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Emrah Öget, eğitimle ilgili bilgiler vererek, “İŞKUR yetkilileri bu eğitimlerde öğrencilerimizle bire bir ilgileniyorlar, bir eğitime tek seferde sadece 14 kişi katılabiliyor. Bu öğrencilerimizin özel olduklarının farkına varmalarını sağlarken aynı zamanda verilen eğitimin kalitesini de yükseltiyor. Şimdiye kadar 50 öğrencimiz bu eğitime katıldı. İlerleyen günlerde eğitime katılmak isteyen ve kaydını aldığım çok sayıda öğrenci var. Neredeyse öğrencilerimizin tamamı bu eğitimlerden faydalanmak istiyor. İŞKUR ile işbirliği içerisinde dönem sonuna kadar isteyen tüm öğrencilerimizin bu eğitimlere katılmalarını sağlayacağız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar