Dolar : Alış : 6.0425 / Satış : 6.0534
Euro : Alış : 6.7369 / Satış : 6.7490
HAVA DURUMU
hava durumu

Zonguldak27°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 8 Kategoride 566 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’

13 Eylül 2018 - 235 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’

Devrek Belediye Başkanı ve Devrek Belediyespor kulüp Başkanı Mustafa Semerci çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Bölgesel Amatör Lig 10. Grupta mücadele edecek Devrek Belediyespor’da kulüp başkanı ve aynı zamanda Devrek Belediye Başkanı olan Mustafa Semerci basın açıklaması yaparak  çarpıcı açıklamalarda bulundu. Semerci Kurban bayramı öncesinde Almanya’da yaşayan Metiner Çeribaş ve bir kişinin kendilerine gelerek Devrek Belediyespor’a destek olmak istediklerini belirterek, bu kişilerin kendilerine yasal zemine dayanmayan isteklerde bulunduklarını söyledi.

SEMERCİ KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ

Konu hakkında yaşananları açıklayan Başkan Semerci şunları söyledi: “Bayram öncesi Almanya’da yaşayan Metiner Çeribaş ve birkaç arkadaşı Devrek Belediyespor’a maddi ve manevi destek olacaklarını ve bizlerle görüşmek istediklerini belirttiler. Görüştük, dinledik. Bayram sonrasında siz de biz de dersimizi çalışalım tekrar görüşelim diyerek ayrıldık.

Bayram sonrasında toplandık. Anlattılar, dinledik. İstekleri ; Yardım edebilmeleri için yönetime girmeleri gerektiğini belirttiler. Biz de Olağanüstü Genel Kurul yapılması gerektiğini , bunun  hemen mümkün olmadığını, zamana ihtiyacımız olduğunu söyledik. Bu arada bu işlemleri beklemeden 2-3 adet kaliteli gurbetçilerden futbolcu getirmelerini istedik. Olur dediler.

Bir şart daha ileri sürdüler. Almanya’da 80.000 gurbetçimiz olduğunu onlardan aidat toplamak , geceler düzenleyebilmek , temsilcilik kurabilmek için yetki belgesi istediler.

Bizler, Almanya’daki yasaları bilmiyoruz Avrupa Devrekliler Derneği var, Şahin Tabakoğlu ve Cengiz Kösecik’ten gerekli bilgileri alırız.

Bu arada bu para toplama işinin çok hassas konu olduğunu, daha önceleri de yurtdışındaki vatandaşlarımızdan duygu sömürüsü yapılarak, yolsuzluklar yapıldığını belirttik. En kısa zamanda derslerimize çalışarak tekrar görüşmek üzere ayrıldık. Bu görüşme sonrasından 2-3 saat sonra işbirliğinden vazgeçtiklerini öğrendik.

İşbirliğinden vazgeçmeleri onların takdiridir. Bu kararlarına saygı duyuyoruz. Devrekspor’a yardım konusunda ki sürdükleri şartların birçoğunun yasal zemini bulunmamaktaydı. Fakat ilgileri konusunda yine de teşekkür ederiz.

Belirtmek isteriz ki şahsi menfaat beklemeden Devrek’e, Devrekspor’a yardım ve hizmet etmek isteyenlere  kapımız her daim açıktır.

Fakat bu yardım organizasyonlarının yasal zeminde ve bu konuda tecrübeli, toplumda inanırlığını kanıtlamış kişi veya kurumlarca  yapılması gerektiği açıktır. Organizasyondaki başarısızlık  Devrek ve Devrekspor’un onurunu zedeleyecektir. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Onurlu, şahsiyetli bir Devrek Belediyespor yaşatmak tek amacımızdır”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar