Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

Zonguldak28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 8 Kategoride 614 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Devrek türküleri Konseri

20 Mayıs 2019 - 101 kez okunmuş
Ana Sayfa » Uncategorized»Devrek türküleri Konseri

Devrek Belediyesi katkılarıyla düzenlenmiş olan Devrek Türküleri konseri Cumhuriyet Meydanı’nda Devrek Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu sahnesiyle yapıldı.

Devrek Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu’nun düzenlemiş olduğu Devrek Türküleri konseri büyük beğeni topladı.

Devrek Merkez ve ilçemizin çeşitli köylerinden derlenen Türkülerin seslendirdiği konser vatandaşların büyük beğenisini topladı.

Sırasıyla seslendirilen, Özpınar Köyü’nden derlenen Taşkesti, Eğerci Köyü’nden derlenen Hayriyem, Ataköy Köyü’nden derlenen Ağla Sevdiğim, Komşular Köyü’nden derlenen Akmeşenin Yaprağı, Devrek’ten derlenen Şu Çarşı’nın Kızları ve Alıve de Beni Sarıve de Beni, Bakırcılar Köyü’nden derlenen Ayşem, Kabaca Köyü’nden derlenen Üzüm Aldım Helekten, Eğerci, Akçasu ve Kuzca Köyleri’nden derlenen Ay Li Li Li Lay, Nizamlar Köyü’nden derlenen Acı Alma Dilimi, Ahmetoğlu Köyü’nden Çam Dibinde Yatan Ayşem ve son olarak yine ilçemiz Devrek’ten derlenmiş olan Halime’m türküsü Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlarımız tarafından ilgiyle dinlendi.

Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu’nun derleme Devrek Türküleri seslendirmelerinin ardından Devrek Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Elif Karapınar’ın sahnesi büyük alkış aldı ve bu güzel gece 10. Yıl Marşı ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :